Sport w szkole

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rząśni posiada bardzo dobrą bazę sportową tj. pełnowymiarową halę sportową wraz       z zapleczem (szatnie z łazienkami, dobrze zaopatrzony magazyn w sprzęt sportowy), wielofunkcyjne boisko sportowe oraz bieżnię lekkoatletyczną . Dzięki temu uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności sportowe nie tylko na zajęciach wychowania fizycznego ale i na licznych zajęciach pozalekcyjnych SKS.
Na zajęciach tych uczniowie pracują nad techniką i taktyką gier zespołowych, swoją kondycją fizyczną oraz rozbudzeniem swojego „ducha” sportowego. Efektem tych działań jest rozwijanie u dzieci zdrowej rywalizacji, z zachowaniem zasady „fair play” w sporcie i w życiu oraz promowanie szkoły na forum lokalnej społeczności.
Uczniowie mogą się sprawdzić poprzez udział w wielu imprezach sportowych na szczeblu gminnym, międzygminnym i powiatowym , w które początek roku szkolnego 2009 /2010 obfitował .
• Nasi uczniowie brali udział w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Indywidualnych ,które odbyły się 21. 09.2009 r. w Pajęcznie. Szkołę reprezentowała grupa chłopców i dziewczynek. W wyniku zaciętej rywalizacji dwóch chłopców tj. Kacper Lipertowicz i Kamil Ochętal , zakwalifikowało się do Mistrzostw Rejonu w Wolborzu.

• Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w Gminnych Międzyszkolnych Rozgrywkach w Piłce Nożnej, które odbyły się w ramach Turnieju Orlik Clap w Rząśni . Szkołę w rozgrywkach reprezentowała drużyna chłopców.

• Drużyna chłopców wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej pod hasłem „Małe Euro 2012 „.
Drużyna godnie broniła honoru szkoły. W wyniku zaciętej rywalizacji zajęła III miejsce.

Ostatnie wiadomości
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close