KONCERT MUZYKI GÓRALSKIEJ

W minionym tygodniu dzieci z przedszkola i klasy II uczestniczyły w koncercie muzyki góralskiej. Naszym gościem był góral Szczepan, który zagrał dla nas różne góralskie melodie, a także poprowadził zabawy muzyczne. Dzieci i uczniowie poznali tradycyjny strój góralski oraz różne instrumenty. Wiemy już że strój góralski to łodzienie. Koncert rozpoczęły skrzypce zwane gęślami, następnie usłyszeliśmy akordeon, później poznaliśmy instrumenty takie jakie trąbika, piscałka i okaryna, które zrobiły na nas niemałe wrażenie. Dowiedzieliśmy się, że ten ostatni instrument istnieje już 12 tysięcy lat.

Comments are closed.
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close