Otwórz się na pomoc z Gminą Rząśnia

"Otwórz się na pomoc z Gminą Rząśnia"

W tym trudnym, pandemicznym czasie, oprócz codziennych problemów, temat zdrowia psychicznego stał się jeszcze bardziej istotny. W związku z powyższym samorząd Gminy Rząśnia podjął starania w celu edukacji i przeciwdziałania problemom społecznym między innymi depresji, alkoholizmowi, uzależnieniu oraz w szczególności zagadnień leżących w sferze problemów dzieci i młodzieży – w tym uzależnienia od internetu czy gier.

Chcąc zaangażować społeczeństwo naszej gminy w temat zdrowia psychicznego Wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rząśni wraz z Partnerem Polska Press Sp. z o. o. rozpoczęły akcję prospołeczną która ma edukować i budować świadomość społeczną w tym zakresie.

Mając to na uwadze prezentujemy wszystkim – zarówno dzieciom, młodzieży, jak i ich Rodzicom interaktywny film „Otwórz się na pomoc z Gminą Rząśnia” poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i internetu. Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika – 12 letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia.

Zachęcamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w Projekcie. Zaproponowany format z pewnością zaangażuje dzieci i młodzież do obejrzenia i wyboru dalszego ciągu zdarzeń ukazując w sposób realny ich potencjalne problemy.

W grze można wziąć udział pod bezpośrednim linkiem: https://zsprzasnia.pl/otworz-sie-na-pomoc-z-gmina-rzasnia/ lub rozpocząć ją poniżej.

W najbliższym czasie udostępnimy również Państwu poradnik w którym omówione zostaną problemy związane z niepokoju, lęku i wszystkich innych czynnikach choroby w obliczu pandemii. W poradniku – dostępnym również na ternie naszej gminy w wersji papierowej, zostaną poruszone takie problemy jak zdrowie psychiczne seniorów, codzienne rytuały i zdrowe nawyki,  zdrowie psychiczne rodziny zamkniętej w domu – jak radzić sobie z konfliktami w domu, jak oddzielić pracę od życia w domu oraz problemy uzależnień.

"Otwórz się na pomoc z Gminą Rząśnia"
„Otwórz się na pomoc z Gminą Rząśnia”
Comments are closed.
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close