Spotkanie z socjoterapeutą

21 września 2021r. w klasie VIIIa odbyło się spotkanie z przedstawicielką Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Wizyta dotyczyła problemu związanego m. in. z uzależnieniem od papierosów, a konkretnie uświadomienie, jak szkodliwe skutki przynosi ten nauk. Podczas spotkania przeprowadzona była anonimowa ankieta, mająca na celu pokazanie, czy w klasie wśród uczniów występuje problem z używkami. Uczniowie dowiedzieli się, że w skład papierosów wchodzi m.in. naftalen, czyli środek owadobójczy oraz amoniak, składnik nawozów sztucznych. Był też film ze wskazówkami i radami, jak walczyć z uzależnieniem i jaki wpływ mają używki na nasze zdrowie. Jedną z rad było szukanie pomocy, żeby lepiej zrozumieć problem, pani socjoterapeutka najpierw poprosiła ucznia o złamanie jednej kredki; z tym nie było problemu, ale już z wieloma, nie udało się złamać. Ten eksperyment miał pokazać, że łatwiej nas złamać, gdy jesteśmy sami niż w grupie. Na koniec spotkania młodzież dowiedziała się, za co trafia się do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i jakie tam panują zasady, a także o tym, że wiele osób z naszej okolicy trafiło do takiego ośrodka – uczniowie tą wiadomością byli bardzo zaskoczeni.

          Spotkanie uświadomiło uczniom, jak bardo szkodliwe jest palenie papierosów, nie tylko dla nich, ale również dla ich rodziny oraz otoczenia, a także to, że palenie nie jest czynnością, z której można być dumnym, a wręcz przeciwnie.

Comments are closed.
Ostatnie wiadomości
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close