Święto patrona dzieci i młodzieży

Uczniowie szkół podstawowych z Rząśni i Zielęcina w niedzielę 18 września 2022 r. przypomnieli w czasie okolicznościowej akademii w kościele, że nadal jest moda na dążenie do świętości.

Najlepszym tego przykładem jest św. Stanisław Kostka, który mimo, że opływał we wszystkie dostatki i mógł skupić się na jak najlepszym ich spożytkowaniu, pozostawił dom rodzinny i wstąpił do zakonu jezuitów. Młodzież naszych szkół zaprezentowała pokrótce jego podróż przez zaledwie 18-letnie życie i ukazała wartości, którymi kierował się ich patron. Całości dopełnił śpiew pieśni traktujących o tym przedwcześnie zmarłym Polaku. Wykonał je chórek szkolny pod opieką p. Szymona Cebuli.

Bardzo dziękujemy zarówno młodzieży, za ukazanie ponadczasowych wzorców do naśladowania, jak i paniom katechetkom: Teresie Brożynie i Małgorzacie Gólczyńskiej, które odpowiadały za scenariusz i jego realizację.

ks. Michał Widera

Comments are closed.
Ostatnie wiadomości
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close