ZAJĘCIA Z ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA

W ramach projektu „KOMPETENCJE CYFROWE  UCZNIÓW W GMINIE RZĄŚNIA” w szkole realizowane są zajęcia programowania i robotyki w oparciu o zestaw edukacyjny od LEGO Education SPIKE™ Prime.

Jest to jeden z  pakietów startowy do nauki robotyki.  Zestaw  składa się  z kolorowych elementów do budowy,  łatwego w użyciu sprzętu elektronicznego oraz intuicyjnego  języka programowania, opartego programie  Scratch.

LEGO Education SPIKE™ Prime  pozwala wprowadzić uczniów w świat programowania i robotyki. Program zakłada zdobycie przez uczniów wiadomości i umiejętności z zakresu techniki i automatyki. Uczniowie mają możliwość zbudować robota z wykorzystaniem silnika i czujników, programują polecenia, wykonują serię interdyscyplinarnych doświadczeń, rozwijają swoje umiejętności w dziedzinie nowych technologii. Uczniowie uczą się podstaw programowania, przy okazji realizując tematy przyrodnicze i techniczne. Na każdych zajęciach budowany jest inny robot, mający wykonać jakieś zadanie. Następnie uczniowie testują swoje konstrukcje, sprawdzając czy poprawnie realizują przyjęte założenia.

Zajęcia robotyki to dla uczniów doskonała możliwość nabycia wiadomości i umiejętności praktycznych w zakresie programowania i konstruowania robotów, szansa na rozwój zdolności posługiwania się technologią komputerową oraz  umiejętności logicznego myślenia, pomysłowości, sprawności manualnej oraz wyobraźni przestrzennej. Uczeń może rozwijać się twórczo, w podejmowanych działaniach wykazuje dużą samodzielność, kreatywność i konsekwentność. Zajęcia kształtują także w uczniach poszanowanie powierzonych klocków, poprzez wdrażanie do utrzymania ładu i porządku na stanowisku pracy.
Oceną efektywności zajęć jest satysfakcja z osiąganych przez ucznia wyników. Możliwość zaprezentowania w szerszym gronie stworzonych projektów sprawia ponadto, że uczeń jest w ten sposób dowartościowany, zaspokaja swoje ambicje.

Comments are closed.
Ostatnie wiadomości
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close