Dzień Kropki na lekcji języka polskiego

W Dzień Kropki uczniowie klas ósmych pracowali z tekstem bez znaków interpunkcyjnych, tylko duże litery, ciąg liter, tasiemiec…

Zadaniem uczniów było:

  • wydzielić wyrazy;
  • uporządkować zdania;
  • wstawić brakujące znaki interpunkcyjne (kropkę);
  • przepisać bezbłędnie tekst do zeszytu.

     Sposoby wykonania były różne. Najczęściej oddzielali wyrazy kreskami pionowymi, ale lepiej sprawdziły się zakreślacze – dwa, trzy kolory na przemian użyte. Uczniowie podjęli wezwanie i odnaleźli kropki.

     W klasie VII a uczniowie zmagali się z gramatyką, a mianowicie – mieli znaleźć ukryte w kropkach nazwy przypadków- pokolorować je, a następnie zapisać w odpowiedniej kolejności, dodając odpowiednie pytania i odmienić w liczbie pojedynczej i mnogiej wyrażenie Dzień Kropki.

Comments are closed.
Ostatnie wiadomości
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close