Spotkanie z autorem książek z gatunku fantastyka naukowa

1 paździenika 2021 r. uczniowie klasy VIIIa i VIIa uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem – panem Krzysztofem Kochańskim, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni. Wizyta pisarza związana była z IX finałem akcji ” Z książką na walizkach”.

    Na początku spotkania pani z wydawnictwa ” Literatura” przybliżyła sylwetkę pisarza, a następnie pan Kochański wytłumaczył, czym jest fantastyka naukowa i dlaczego pisze książki w tym gatunku. Przypomniał też, że obecny rok w dziedzinie literatury jest rokiem Stanisława Lema. Z tego też powodu nawiązał do jego twórczości oraz porównał ją do swojej. Pisarz opowiadał o podróżach w czasie i czy są one możliwe, o różnicach między hipotezą a spekulacją. Podczas słuchania można było obejrzeć książki z ilustracjami nawiązującymi do treści. Pod koniec spotkania autor wręczył trzy nagrody książkowe z dedykacją i dyplomy za zajęcie trzech pierwszych miejsc w konkursie pt. ” Przybysz z kosmosu – jak sobie go wyobrażasz”.

      Spotkanie było bardzo interesujące i umożliwiło uczniom w przyjemny sposób poznać sylwetkę pana pisarza, a także zachęciło do zapoznania się z jego twórczością oraz przeczytania, chociaż jednej z jego książek.

Comments are closed.
Ostatnie wiadomości
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close