Egzamin na kartę rowerową

7 czerwca 2023 r. uczniowie klas czwartych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rząśni przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.

Celem egzaminu było:

• popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego,

• kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze,

• popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy,

• popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Egzamin składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie mieli do rozwiązania w ciągu 45 minut test jednokrotnego wyboru składający się z 25 pytań. Na zaliczenie tej części musieli uzyskać 80 % poprawnych odpowiedzi. Pytania dotyczyły ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych, zasad ruchu drogowego obowiązujących pieszych i rowerzystów, zasad przejazdu przez skrzyżowania, udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Uczniowie po zdanym egzaminie teoretycznym przystąpili do egzaminu praktycznego, który odbył się na hali sportowej. W części praktycznej czwartoklasiści musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze. Egzamin ten sprawdzał umiejętności: przygotowanie roweru do jazdy i ruszanie z miejsca na płaskim terenie, jazdy po łukach, utrzymywania równowagi przy wolnej jeździe, prawidłowego wykonywania manewrów na drodze (skrętu w lewo i w prawo, omijania, włączania się do ruchu, zmiany pasa ruch, jazdy slalomem, hamowania i zatrzymywania pojazdu w określonych miejscach).

Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminów czuwali:

• teoretycznym – nauczycielka techniki Pani Aleksandra Pęciak,

• praktycznym zaproszeni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie: aspirant sztabowy Dariusz Święcki, młodszy aspirant Grzegorz Jeziak, sierżant sztabowy Michał Szmajdziński oraz nauczycielka techniki i nauczycielka wychowania fizycznego Pani Marlena Ryś-Walczyk.

Egzamin na kartę rowerową zaliczyło 28 uczniów.

GRATULUJEMY!!!

Comments are closed.
Ostatnie wiadomości
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close