Narodowe Czytanie w naszej bibliotece szkolnej

    Z okazji dnia „Narodowego Czytania” biblioteka szkolna zorganizowała kolejną odsłonę tej  ogólnopolskiej akcji popularyzującej największe dzieła literatury polskiej.

   Akcja ta organizowana jest od 2012 r. przez prezydenta RP. Została zainicjowana pozycją „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. W 2013 r. w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji czytano m.in. „Potop” i „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, polskie nowele oraz  „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

W tegorocznym czytaniu wybranym utworem była „Moralność Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej.

Tematyka utworu  ukazuje obłudę, zakłamanie, a przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które każe potępiać zło, dwulicowość, fałszywość i nie zapominać o wartościach jakimi są uczciwość i sprawiedliwość. Sztuka Zapolskiej wciąż aktualna tematycznie  skłania do ważnej  refleksji społecznej nad  codziennymi sytuacjami między ludźmi.

     W naszej szkole wydarzenie zaaranżowały Panie – Małgorzata Pęciak i Renata Szczecińska. Uczniowie klasy VIII a  prezentowali utwór rówieśnikom, młodszym kolegom i koleżankom z podziałem na role i wystąpili w przygotowanych do swoich ról strojach. Wspaniałym zaangażowaniem w  odgrywaną rolę zainteresowali słuchaczy tematyką owych czasów.

Teksty czytali następujący uczniowie:

Oliwia Jaworska, Aleksandra Karpińska, Olga Komór, Maria Kluska, Konrad Krowicki, Mateusz Kurowski, Oliwia Masek, Marta Pietrzyk , Maria Włodarczyk.

  Kolejnym punktem spotkania był pokaz mody. Uczniowie zaprezentowali ciekawe ubiory minionych lat.

 Oprócz czytania, uczniowie oglądali spektakl- ekranizację książki   z roku 2013 w reżyserii Marcina Wrony.

Comments are closed.
Ostatnie wiadomości
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close