Pierwsza pomoc przedmedyczna z udziałem strażaków OSP w Rząśni

W poniedziałek 17 października 2022 roku naszą szkołę odwiedzili strażacy z OSP w Rząśni. Wizyta wiązała się z nauką i przypomnieniem istotnych informacji na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie odbyło się z podziałem na grupy wiekowe. Dzieci miały możliwość poznania sposobów ratowania ludzkiego życia oraz zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Prezes OSP z OSP w Rząśni –p. Piotr Krawczyk wraz z p. Klucznym i p. Leszczykiem udzielili bardzo cennych wskazówek. Oprócz części teoretycznej uczniowie mieli możliwość ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach oraz pozycji bocznej bezpiecznej. Strażacy zaprezentowali uczestnikom spotkania udzielanie pierwszej pomocy przy pomocy urządzenia AED. Dzieci były zafascynowane.. Takie lekcje są bardzo ważne, a umiejętność właściwego zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia powinien posiadać każdy bez względu na wiek. Dzięki takiej wiedzy możemy w przyszłości uratować nie jedno życie.

Comments are closed.
Ostatnie wiadomości
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close