Pomoc dla Ukrainy w naszej gminie

Szanowni Rodzice i Uczniowie,

po dzisiejszych, zapoczątkowanych przez wideokonferencję zorganizowaną przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego wraz z Wojewodą Łódzkim, a także późniejszym spotkaniem Prezesów Ochotniczych Straży Pożarnych i Dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśni dotyczących koordynacji akcji pomocowej dla Uchodźców z Ukrainy mogę poinformować naszych Mieszkańców, iż zbiórki na rzecz osób potrzebujących pomocy – w tym Uchodźców, będą prowadzone przez najbliższy tydzień od poniedziałku do niedzieli  w następujących lokalizacjach:
– Gminna Biblioteka Publiczna w Rząśni przy ul. 1 Maja 37B w godz. pracy Biblioteki (pon. 9:00 – 17:00, wt. – śr. piątek 8:00 – 19:00, czwartek: 8:00 – 20:00, sobota 8:00 – 16:00),
– remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rząśni w godz. 17:00 – 20:00,
– remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej w godz. 17:00 – 20:00,
– remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Broszęcinie w godz. 17:00 – 20:00,
– remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gawłowie w godz. 17:00 – 20:00,
– remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróży w godz. 17:00 – 20:00,
– remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchowoli w godz. 17:00 – 20:00,
– remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielęcinie w godz. 17:00 – 20:00.
W akcję włączyły się też szkoły z terenu gminy, gdzie również można przekazywać dary dla walczącej Ukrainy.

Najbardziej potrzebne są:
– opatrunki, bandaże, środki przeciwbólowe,
– środki do pielęgnacji ran, leki hemostatyczne i opaski uciskowe,
– artykuły dla dzieci: pampersy, chusteczki, mleko modyfikowane, dania w słoiczkach,
– artykuły higieniczne, m. in. podpaski, ręczniki papierowe, itp.,
– środki czystości,
– koce, karimaty, śpiwory,
– bielizna termiczna,
– latarki, baterie, powerbanki,
– żywność o długim terminie przydatności do spożycia, np. konserwy, dania typu instant (zupki błyskawiczne),
– woda pitna.

Wszystkie te dary zgodnie z koordynacją zostaną przekazane do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, a następnie dalej – aż do specjalnie zorganizowanych „hubów” rządowych, aby w sposób zorganizowany i sprawny móc pomóc naszym sąsiadom z Ukrainy.

W sprawie zbiórek można kontaktować się od dnia jutrzejszego z koordynatorem akcji w naszej gminie Panem Maciejem Ratajczykiem pod nr 607-440-268.

Liczę na wsparcie mieszkańców gminy Rząśnia i popieram wszystkie akcje humanitarne dla Ukraińców, którzy zostali dotknięci wojną. Dziękuję za wszystkie przejawy wsparcia dla walczącej Ukrainy – wiem o Mieszkańcach i Przedsiębiorcach z gminy Rząśnia którzy już dziś są w drodze na granicę niosąc bezpośrednią pomoc.

Jeśli chcą Państwo pomóc Narodowi Ukraińskiemu w jakikolwiek sposób, mogą Państwo skorzystać ze specjalnie przygotowanego portalu internetowego pomagamukrainie.gov.pl, gdzie po wypełnieniu prostego formularza zostaną Państwo skontaktowani z odpowiednią jednostką, która koordynuje pomoc dla uchodźców. Z portalu mogą również korzystać osoby które potrzebują pomocy!

Gmina, zgodnie z przekazanymi przez Wojewodę wytycznymi, nie planuje zbiórek pieniężnych. Mogą Państwo wspierać w ten sposób potrzebujących na przykład poprzez powszechnie znane organizacje pomocowe, humanitarne i fundacje, chociażby: Polską Akcję Humanitarną: www.pah.org.pl, Polski Czerwony Krzyż: www.pck.pl czy Caritas Polska: www.caritas.pl.
Apeluję, aby przed dokonaniem wpłaty na jakiekolwiek konto pomocowe, upewnić się, że nasze pieniądze trafią do potrzebujących. Niestety, przy takich okazjach pojawiają się również oszuści, którzy chcą wykorzystać ofiarność darczyńców.

O wszelkich podejmowanych krokach w powyższej sprawie będę Państwa informował na bieżąco.

Wójt Gminy Rząśnia

(-) Tomasz Stolarczyk

Comments are closed.
Ostatnie wiadomości
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close