PROJEKT EDUKACYJNY „Twój piękny uśmiech”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy VIIa na zajęciach biologii realizowali projekt edukacyjny z edukacji prozdrowotnej pt. „Twój piękny uśmiech”.Głównym celem projektu było zapoznanie uczniów z tematyką higieny jamy ustnej, kształtowanie u uczniów postaw i zachowań promujących zdrowy i higieniczny tryb życia związany z dbałością o jamę ustną. W ramach tego przedsięwzięcia młodzież zapoznała się z pojęciami: zęby mleczne, stałe oraz „zęby mądrości”, poznała zewnętrzną i wewnętrzną  budowę  zęba, podział zębów ze względu na kształt oraz pełnioną funkcję, wzory zębowe uzębienia mlecznego i stałego. Uczniowie poznali przyczyny i skutki próchnicy oraz sposoby jej zapobiegania, podstawowe zasady higieny jamy ustnej a także wpływ diety na stan uzębienia poprzez komponowanie zdrowych jadłospisów bogatych w białko, witaminy i sole mineralne. Młodzież poszerzyła także wiedzę na temat prawidłowego, czyli skutecznego czyszczenia zębów poprzez projekcje filmów instruktażowych oraz zapoznała się z dostępnymi na rynku pastami, szczoteczkami i innymi akcesoriami do prawidłowej higieny jamy ustnej, znaczeniem fluoryzacji w szkołach. W ramach realizacji projektu uczniowie poznali bliżej pracę ortodonty i logopedy, przyczyny wad zgryzu i wymowy, rodzaje aparatów ortodontycznych i ich funkcje, omówione zostało również znaczenie żucia bezcukrowej gumy w zapobieganiu próchnicy a także związek między higieną jamy ustnej a sportem. Zwieńczeniem realizacji projektu była gazetka szkolna wykonana na szkolnym korytarzu przedstawiająca podstawowe zasady higieny jamy ustnej, aby trafić do całej społeczności szkolnej. Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Pod kierunkiem nauczyciela młodzież przygotowywała referaty, prezentacje multimedialne oraz plakaty, które następnie prezentowała na forum całej społeczności klasowej.

Comments are closed.
Ostatnie wiadomości
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close