„Szkoła promująca zdrowie”

W ramach realizacji programu „Szkoła promująca zdrowie” uczniowie na lekcjach techniki uczestniczyli w zajęciach związanych z zasadami zdrowego odżywiania. W trakcie zajęć poznali rodzaje i funkcje składników pokarmowych, zasady zdrowego odżywiania, układali zestawy obiadowe o określonej wartości energetycznej, podawali wartości energetyczne wybranych produktów na podstawie informacji z opakowań. Przyswoili terminy: konserwant, barwnik, aromat, przeciwutleniacz, stabilizator oraz ich oznaczenia. Wskazywali je na opakowaniach różnych produktów. Ponadto dowiedzieli się co to jest żywność przetworzona i nieprzetworzona, jak również poznali podstawowe metody konserwacji żywności.

Chętni uczniowie wykonali piramidy zdrowego żywienia i uczestniczyli w konkursie plastycznym pt.: „Zdrowie na talerzu”. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Gratulujemy!!!

Comments are closed.
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close