Warsztaty czytelnicze z Magdą i Arturem Maciakami

    W bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich naszej szkoły z autorami niezwykłych, wartościowych książek- Magdą i Arturem Maciakami. Państwo Magda i Artur  Maciakowie są  redaktorami  pism „Kumpel” i „Victor”, scenariuszy komiksów, artykułów, zabaw i książek edukacyjnych oraz  autorami  wielu książek dla dzieci i młodzieży. Oboje podają sprawdzone sposoby na zainteresowanie dzieci książką i czasopismem, są lektorami, edukatorami, organizatorami konkursów, warsztatów literackich i akcji promujących czytanie.  Podczas spotkania nasi uczniowie poznali książki napisane z okazji Świąt Bożego Narodzenia, „Święta Małgosi” i „ Świąteczne opowieści zwierzaków”. Są to opowiadania świąteczne dedykowane czytelnikom klas I-IV. W książce pt. ”Magiczne święta Małgosi” bohaterka Małgosia przeżywająca wiele przygód i zdarzeń, zrezygnowana, przekonała się jednak, że dla  swoich rodziców jest najważniejsza i zawsze może na nich liczyć. W  ” Świątecznych opowieściach zwierzaków” przedstawiony jest w kilku opowiadaniach  świat widziany okiem zwierzątek: psa Bąbelka, żółwia Turbo, królika Puszka, szczurka Zyzia, węża Precla, papużek Fruśki i Luśki, kocicy Suszi oraz Złotej Rybki.Treść obu tych książeczek zaprezentowana jest w  świątecznym nastroju i  zimowej aurze i ukazuje, że w tym czasie wszystko jest możliwe; ludzie potrafią sobie wybaczać, a zwierzęta  nawet mówić.  Na spotkaniu dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o tym  czym zajmuje się narrator czy opowiadacz. Jak powstaje książka, na czym polega praca pisarza, redaktora, korektora, wydawcy oraz lektora. Dzieci rozwijały umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem, rozszyfrowywały znaczenie związków frazeologicznych, odszukiwały je w tekście i podawały własne przykłady. Odgadywały i same prezentowały frazeologiczne kalambury. Swoje twórcze pomysły odzwierciedliły też, w tworzeniu mini komiksu o papużkach. Wykonywały  je z kolorowej piankoliny i piórek. Prowadzone rozmowy dotyczyły również tematyki o wartościach, tego co w życiu ważne. O tym jak ważne jest opieranie się na autorytetach, wzorcach, które można znaleźć  również w literaturze. Ale, żeby je znaleźć w literaturze, najpierw należy po nią sięgnąć. Spotkanie pozostawiło w czytelniku wiele miłych wspomnień, a zdobyte  wiadomości rozwinęły wyobraźnię i jego kreatywność.

Comments are closed.
Ostatnie wiadomości
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close