Warsztaty literackie z pisarką Renatą Piątkowską

„Wszystkie moje mamy, czyli śladami Ireny Sendlerowej”

Opowieść o Polce Irenie Sendlerowej, jej bohaterskich czynach uratowania 2500 żydowskich dzieci oraz dorosłych z getta warszawskiego przedstawiona została w książce dla dzieci pt. „Wszystkie moje mamy”.Autorka Renata Piątkowska wraz z lektorką Malwiną Kożurno, które mieliśmy zaszczyt gościć u nas w szkole zaprezentowały uczniom w ujmujący sposób historię z okresu II Wojny Światowej: losy rodzin żydowskich, codzienny strach, walkę o chleb i przeżycie.

Pisarka opowiedziała o autentycznym bohaterze swojej książki Szymonie Baumanie i jego rodzinie, który przeżył dzięki temu, że spotkał na swojej życiowej drodze Panią Irenę. Podczas wojny wyprowadziła go z getta i pomagała mu znaleźć nowe domy i nowe mamy. W czasie wojny Szymek, jako mały chłopiec musiał wielokrotnie zmieniać rodzinę, która się nim zaopiekowała i zapewniła bezpieczne życie.Jedną z jego mam była również Pani Irena. Niezwykła postać, która niosła pomoc drugiemu człowiekowi ryzykując własne życie.Odznaczona po wojnie medalem „Sprawiedliwy wśród narodów świata” oraz wieloma innymi zostawiła przesłanie dla pokoleń: „Dopóki będę żyła, dopóki mi sił starczy, zawsze będę mówiła, że najważniejsze na świecie i w życiu jest Dobro” W czasach okrucieństwa istniało również to

Dobro, niesione przez ludzi takich jak Pani Irena, dla których życie drugiego człowieka, niezależnie od pochodzenia było najwyższą wartością.Dzięki dogłębnie poznanej historii życia Ireny Sendlerowej, autorka Renata Piątkowska ukazała w swojej książce dobro i zło uwrażliwiając na nie młodego czytelnika. Spotkanie w którym mieliśmy możliwość wziąć udział, wywarło bardzo duże wrażenie na uczniach. Pojawiło się dużo pytań na które pisarka bardzo chętnie odpowiadała, malując w wyobraźni odbiorcy kolejne obrazy kart historii.

Comments are closed.
Ostatnie wiadomości
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close