Wycieczka do „Gigantów Mocy”

26 października młodzież klas VI – VIII odwiedziła interaktywne muzeum PGE „Giganty Mocy” w Bełchatowie. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy z zakresu przyrody, geografii i ekologii naszego najbliższego regionu związanego z lokalizacją pobliskiej Kopalni Węgla Brunatnego i Elektrowni Bełchatów.

Uczniowie zwiedzili ekspozycje interaktywnego muzeum wykorzystującego nowoczesne pomoce dydaktyczne, uzyskali odpowiedź na wiele pytań z zakresu nauk przyrodniczych, przeżyli podróż wehikułem czasu, poznali historię paleontologii oraz procesy geologiczne, jakie zachodziły w Polsce przez ostatnie 20 milionów lat a także wcielili się w rolę dystrybutorów mocy. Jednak największą atrakcją dla młodzieży był udział w warsztatach kryminalistycznych pt. „Wytropić sprawcę”, gdzie dowiedzieli się jak bada się ślady zostawiane przez sprawcę na miejscu przestępstwa, poznali metody stosowane przez techników kryminalistyki do zbierania śladów daktyloskopijnych i traseologicznych, zastawili pułapkę kryminalistyczną na złodzieja oraz mieli możliwość rozwikłania pewnej tajemniczej sprawy. Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali pamiątkowe pinsy.

Comments are closed.
Kontakt
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
  • ul. 1 Maja 16
  • 98 - 332 Rząśnia
  • 44 631 - 71 - 97
  • szkolarzasnia@gmail.com
Jesteśmy online !!!!
Jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Skontaktujemy się gdy tylko będzie to możliwe.
Skontaktuj się
Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
2017-03-13T11:54:16+01:00
Positive Impact Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną edukację w bezpiecznej szkole Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni 2017-03-13T11:54:16+01:00 Zapewniamy harmonijny rozwój dziecka we wszystkich aspektach: poznawczym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym oraz radosną 
0
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rząśni
Skip to content

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej w naszej polityce prywatności.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close